Трето поредно равенство за Ботев (Пд) в Австрия

Отборите на Ботев (Пловдив) и Адмира (Вакер) завършиха при резултат 0:0 в контролна среща. Спарингът бе последен за "канарчетата" преди двубоя с казахстанския Астана от първия квалификационен кръг на Лига Европа. По предварителен план те трябваше да играят с Амкар на 2 юли, но след като заеха мястото на ЦСКА в евротурнирите промениха програмата си.

В предишните си три проверки в Австрия футболистите на Станимир Стоилов победиха с 2:1 Ружомберок и направиха равенства с Кубан (0:0) и Зноймо (1:1).

Мъри бе направил доста промени в състава и това даде отражение върху представянето на отбора.

Двата тима не впечатлиха с представянето си през първата част. Пловдивчани все пак бяха по-активни и имаха няколко възможности да стигнат до гол. Най-близо бяха в 25-ата минута, когато остро центриране на Луис Педро бе засечено от австрийски бранител, който можеше да изненада неприятно Ишлер. Вратарят обаче прояви отличен рефлекс и изби топката.

До края на полувремето два удара на Борис Галчев от фаул не намериха очертанията на вратата, а шут на Вандер Виейра бе отразен от стража на Адмира.

В началото на второто полувреме австрийците създадоха първото си сериозно положение за гол. Резервата Щикер излезе на стрелкова позиция и отправи удар към вратата на българския отбор, но Адам Стаховяк спаси.

Чак в 77-ата минута "канарчетата" можеха да стигнат до попадение, но изстрел на Ромарио Кортзорг бе спасен и срещата приключи при нулево равенство.

БОТЕВ (ПД) - АДМИРА 0:0

БОТЕВ (ПД): Стаховяк, Дяков (70-Терзиев), Джинич (64-Спрокел), Минев (64-Грънчаров), Енрике (78-Казаков), Иршак (56-Васев), Галчев (46-Костов), Луис Педро, Анисе (56-Павлов), Вандер (67-Ромарио), Огнянов (56-Христов)

АДМИРА: Ишлер, Дрешлер, Шачнер, Микус, Даниел Лукас, Чиорауер, Пош, Уесли, Ебнер, Щик, Вебер