Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Тежък удар по Левски от бивша звезда на "армейците" (ВИДЕО+снимки)

Отборът на Левски пропусна да победи във втори пореден мач от подготовката. "Сините" отново завършиха 1:1 с Металург (Донецк) в Линдабрун, като подобно на предния мач с Матерсбург (1:1) водеха в резултата, но позволиха изравняване. Гари Родригес откри в 64-ата минута, а Грегъри Нелсън изравни в 86-ата. Бившият играч на ЦСКА замени Велизар Димитров на почивката и се превърна в главно действащо лице през второто полувреме.

Той първо изрита Кристовао Рамос, който скочи да търси саморазправа, но двата бяха разтървани, след което контузи в десния глезен новото "синьо" попълнение Рамон Лопес. Последният напусна куцайки моментално терена, като едвам стъпваше и това може да се окаже тежък удар за столичани. Четири минути преди края Нелсън изравни след спорна ситуация. От Левски искаха нарушение, което по-скоро имаше на крилото срещу Станислав Ангелов преди да вземе топката и да изравни.

Наставникът Николай Митов вече търси избистряне на състава за първия мач от сезона - домакинството от Лига Европа срещу Иртиш (Павлодар) на 4-и юли и заложи на следните 11.

Централни защитници бяха Димитър Везалов и Станислав Ангелов, а Дъстли Мюлдер и Нуно Пинто бяха останалите защитници пред Михаил Иванов. Новото попълнение Кевин Брю за първи път излезе титуляр в центъра заедно с националите Стефан Велев и Владимир Гаджев.

Гари Родригес, Кристовао Рамос и Жоао Силва пък действаха в атака.
Двама бивши играчи на ЦСКА започнаха срещу "сините" - Велизар Димитров, Жуниор Мораеш, а Грегъри Нелсън бе на пейката.
Станалият шампион през 2009 година с Левски Зе Соарес също бе резерва за петия в Украйна.

Най-скъпата покупка на "сините" това лято Кевин Брю бе близо до откриване на резултата в 7-ата минута, когато негов изстрел от пряк свободен удар бе избит под гредата от Панкив. Столичани поискаха дузпа в 14-ата минута, когато Рамос падна след съприкосновение със стража на противника.

В 19-ата Даниел пробва силен удар извън наказателното поле, който Иванов изби в корнер. Следващите минути българите бяха близо до попадение. Удар на Рамос бе хванат от Панкив, нов изстрел на Родригес мина на сантиметри от украинската греда, а силен удар на Рамос от 10 метра бе избит с мъка от Панкив.

В 33-ата минута Даниел остана очи в очи под ъгъл с Иванов, но стреля лошо и топката излезе в аут. Последваха добри минути на Металург, където блестеше Леонардо, който затрудняваше максимално Нуно Пинто с пробивите си. Родригес също беше много активен.

На почивката Илиев и Карвальо замениха Иванов и Силва, докато Зе Соарес и Нелсън замениха Велизар Димитров и Мораеш.

Двата тима продължаваха да играят открито, но до чисти положения не се стигаше до попадението на Родригес в 64-ата минута. Везало прекъсна центриране отляво, подаде на Бру, който намери Владимир Гаджев. Националът с отлично подаване изведе холандското крило зад отбраната и той сам срещу Бандура прати топката в мрежата. Последваха много смени за Левски. Кристовао Рамос бе на път да се сбие с Нелсън заради остро влизане на холандеца, а малко по-късно бившият играч на ЦСКА без да иска контузи Лопес.

Четири минути преди края, след груба грешка на "сините" в центъра на терена, се стигна до доста спорно единоборство на последния в защитата Станислав Ангелов и Нелсън. Капитанът на българите остана на терена и всички очакваха да бъде отсъден фаул, но реферът даде знак играта да продължи и излезлият сам срещу Илиев холандец с техничен прехвърлящ удар изравни. Минута преди края Илиев спаси вратата си от втори гол и срещата завърши 1:1.

Преди година отново в Линдабрун Левски надви Металург с 2:0 в първия мач на Илиан Илиев, като треньор на отбора. В събота е последната проверка на Левски в Австрия срещу Амкар, след което в неделя тимът се завръща в България.

ЛЕВСКИ - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 1:1

1:0 Родригес (64)
1:1 Нелсън (86)

ЛЕВСКИ: Михаил Иванов (46-Пламен Илиев), Дъстли Мюлдер, Димитър Везалов (73-Пламен Димов), Станислав Ангелов, Нуно Пинто (75-Орлин Старокин), Кевин Брю (73-Даниел Димов), Стефан Велев, Владимир Гаджев (71-Рамон Лопес), Гари Родригес (66-Илиян Йорданов), Кристовао Рамос, Жоао Силва (46-Базил де Карвальо)

МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК): Панкив (46-Бандура), Мирошник, Чечер (46-Голайдо), Барановский, Полевоий, Данило, Лазич, Димитров (46-Нелсън), Леонардо, Мораес (46-Зе Соарес), Даниел