С трансфера на Иско новият Реал Мадрид на Карло Анчелоти започва да придобива облик. Малагенецът ще дойде на Чамартин срещу твърда трансферна сума от 24 млн. евро плюс 3 млн. бонуси според версията на Мадрид и срещу кръгло 30 млн. според тази на Малага.
Идването на младежа изпълва с ентусиазъм мадридизма (баскетболистът Руди Фернандес написа вчера в Туитър, че иска неговата фланелка) – трансфер на един млад испански футболист, който заплашва да се превърне в символ на отбора за много години напред. Сделката ще бъде завършена официално тази седмица и е поредното, вече твърдо, доказателство за новата атмосфера, превземаща белия клуб.
Младостта като знаме. Това е пътят на Мадрид за следващия сезон. Нова, свежа, шампионска кръв – символ на своето поколение. Това са момчетата от 1990-те години. Онези, които израснаха с манга анимациите и играеха на Покемон са новите стандарти на един столетен клуб като Реал Мадрид.
Иско, Начо, Дани Карвахал, Карлос Каземиро и Хесе Родригес – шестте нови лица за “лос бланкос” за следващия сезон се родиха между 1990 и 1993 година. Те, които не помнят Олимпиадата в Барселона 1992 и които не са гледали въобще Петорката на лешояда, са призвани да водят “белия” проект в бъдещето. Но бъдещето започва от днес.
Към тях ще се присъедини Рафаел Варан, друг от набор ’93, който тази година трябва да направи последната стъпка към окончателното си утвърждаване. Така, с този свеж полъх, атаката на Мадрид в даден момент от сезона може да бъде съставена от Иско, Хесе и Алваро Мората – наслада за настоящето и надежда за идните години.
Анчелоти ще трябва да влезе в ролята и на треньор, и на възпитател, за да придаде на състава, с помощта на по-опитните играчи, необходимата за конкурентоспособността зрялост. Той ще е идеалният учител за хлапетиите, които ще му се стоварят – твърд, ала и гъвкав.
Освен вече споменатите младоци, я има възможността за привличане на Илкай Гюндоган и Гарет Бейл. Уелсецът, набор ’89, би бил най-възрастното попълнение на “Бернабеу”. Очевидно е: проектът е за настоящето, ала с поглед към бъдещето.
Р. Хименес и У. Санчес-Флор, “Марка”