Фамозен гол на "червен" юноша спаси ЦСКА от загуба в дебюта на Стоичков

ЦСКА не стартира по най-добрия начин в летните си контроли, след като завърши 1:1 срещу втородивизионния Светкавица в мач, играл се на стадиона в Етрополе.

Срещата бе неофициален дебют за Христо Стоичков като наставник на армейците и поради тази причина интересът към проверката бе голям, а на трибуните дойдоха над 1500 запалянковци.

Тимът от Търговище първи откри резултата с гол на Стоян Георгиев в 65-та минута, а крайното 1:1 оформи юношата на червените Григор Долапчиев с фамозен гол пет минути преди края на двубоя.

Проверката започна равностойно и до 20-та минута нямаше сериозни положения пред двете врати. Именно в тази минута червените създадоха първата опасност. Мчангама, който се понрави с няколко добри отигравания, центрира отляво, но Марсиньо стреля с глава над вратата.

Светкавица отговори с изключително опасна атака по дясното крило, която като по чудо не завърши с гол. Младен Стоев бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и стреля силно, но в последния момент Попов успя да подложи своя крак и топката излезе в корнер.

Малко преди тези две атаки футболист на Светкавица настъпи отзад Спас Делев, успя да му обърне глезена и нападателят на ЦСКА бе заменен от Антон Карачанаков, който се появи в игра след 10-месечно отсъствие.

В 30-та минута реферът даде три минути почивка на двата отбора, за да се освежат с вода заради жегата. След подновяване на играта Марсиньо нацели лявата греда след директно изпълнение на корнер.

Последваха няколко добри атаки на червените, които завършиха с изстрели на Платини, Марсиньо и Карачанаков, но Георгиев спаси.

След тези ситуации Христо Стоичков смени цялата си титулярна 11-ка и даде шанс на по-млади момчета. Това се отрази на играта на армейците, които в 65-та минута получиха гол. Автор на попадението за Светкавица стана Стоян Георгиев, който вкара със силен диагонален шут почти от ъгъла на наказателното поле.

Десетина минути по-късно армейците можеха да изравнят, когато Пламен Крачунов стреля отлично с глава след центриране от корнер, но вратарят на Светкавица демонстрира невероятен рефлекс и успя някак да спаси.

В 85-та минута червените все пак успяха да изравнят. Това стори Григор Долапчиев след фамозно попадение. Юношата на армейците овладя топката на на границата на наказателното поле и с гръб към вратата, завартя се на 90 градуса и след мощен шут с левия крак оформи крайното 1:1.

ЦСКА - СВЕТКАВИЦА 1:1