Испания 0:0 Германия

Ботев (Пд) изпусна тима на Ивелин Попов

Отборите на Ботев (Пловдив) и Кубан завършиха 0:0 в контролна среща в Австрия. Българският тим бе по-активен и може да съжалява, че не стигна до втори пореден успех в контролите. Ивелин Попов, който игра през първата част, и съотборниците му стигнаха до една греда, което бе най-добрата им възможност да стигнат до попадение. В първата си контрола преди три дни "канарчетата" победиха с 2:1 Ружомберок. Головете отбелязаха Ромарио Кортзорг и Вандер Виейра.

Станимир Стоилов заложи на всички най-добри играчи, които са здрави. Аут за три месеца от терена е Иван Цветков, а Веселин Минев лекуваше травма през седмицата и не бе напълно готов за игра, но все пак влезе като резерва през втората част.

Тодор Неделев отправи първи точен удар в 7-ата минута, но стражът Александър Беленов улови. В 15-ата минута "канарчетата" организираха многоходова акция, която премина през бразилците Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг и Артур Енрике и завърши с подаване към Мариян Огнянов, но неговият изстрел не бе точен. Две минути след това Мустафаев получи възможност да се разпише, но ударът му бе блокиран от Йордан Христов.

В 26-ата минута по-активните футболисти на Ботев отново бяха близо до гол, но Огнянов не успя да оползотвори подаване на Ромарио и стреля слабо във вратаря на съперника. До края на полувремето Вандер, Неделев и Христов опитаха далечни удари, но без успех. Руснаците пък пропуснаха да излязат напред в резултата в 45-ата минута, когато Ибрахима Балде нацели левия страничен стълб на вратата на Адам Стаховяк.

През втората част и двамата треньори извършиха много промени и качеството на играта спадна. Логично липсваха и головите положения и срещата завърши без попадения.

БОТЕВ (ПД) - КУБАН 0:0

Ботев (Пд): Адам Стаховяк (66-Филип Димитров), Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике (69- Веселин Минев), Борис Галчев (72-Божидар Васев), Томаш Иршак, Мариян Огнянов (76-Николай Павлов), Тодор Неделев (54-Луис Педро), Вандер Виейра (63-Станислав Костов), Ромарио Кортзорг (66-Костадин Дяков)

Кубан: Беленов, Бугаев, Деалберт, Шандао, Козлов, Букур, Мустафаев, Тлисов, Цораев, Попов, Балде (Карюкин, Армаш, Горелов, Лобкарев, Жестоков, Соснин, Фидлер, Жавнерчик, Игнатиев, Озбилиз, Безлихототнов)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!