Форлан срази "суперорлите" в юбилейния си мач

Уругвай надви Нигерия с 2:1 в решителен мач от група "Б" на турнира за Купата на конфедерациите. В герой за "урусите" се превърна Диего Форлан, който вкара победния гол в своя мач номер 100 за националния отбор. Другото попадение за уругвайците бе дело на капитана Диего Лугано в 19-ата минута, а Джон Оби Микел се разписа за Нигерия в края на първото полувреме.

След като Испания разгроми Таити с 10:0 и се класира за полуфиналите, днес това можеха да сторят и нигерийците. "Суперорлите" обаче не успяха да се справят със звездното нападение на съперника и останаха с 3-те точки от победата над Таити с 6:1. Уругвай е със същия актив актив, но в последния кръг на груповата фаза ще играе с Таити и няма как да не спечели.

Форлан беше титуляр, след като на старта на надпреварата остана резерва срещу Испания. Единсон Кавани и Луис Суарес допълваха атомното трио в атаката на шампиона от последното издание на Копа Америка.

Нигерия разчиташе в предни позиции на Браун Идейе, Ахмед Муса и Намди Одуамади.

Уругвай доминираше в началото и още в 1-ата минута Кристиан Родригес отправи силен изстрел, но Винсент Ениеяма изби в корнер. Нигерийците бяха доста неориентирани. Възпитаниците на Стивън Кеши лесно губеха топката и защитата им беше поставена под постоянен натиск. Браун Идейе се опита да изненада Фернандо Муслера, но стражът на "урусите" спаси. В 19-ата минута Кавани пробва да засече с пета центриране от левия фланг, но не уцели топката и тя стигна до непокрития Лугано, който я прати в мрежата.

След гола шампионът на Южна Америка се прибра в половината и позволи на съперника да овладее инициативата. В 37-ата минута Нигерия изравни с красиво попадение на Оби Микел. Халфът на Челси получи топката от Идейе и с безмилостен удар я заби под гредата.

След почивката перфектна комбинация между Суарес, Кавани и Форлан завърши с гол на ветерана, който върна спомените за мощния шут на Христо Стоичков, разтърсил мексиканската мрежа в осминафинала на САЩ'94. Това бе 34-о попадение на Форлан за Уругвай. След него нигерийците се опитаха да реагират, но не можаха да създадат сериозни положения пред Муслера и логично загубиха.

НИГЕРИЯ - УРУГВАЙ 1:2
0:1 Д. Лугано (19)
1:1 Оби Микел (37)
1:2 Д. Форлан (51)