Славия триумфира като шампион при юношите младша възраст

Славия спечели шампионската титла при юношите (младша възраст) кръг преди края. Младите бели таланти, водени от треньора Владимир Иванов-Фугата, разбиха като домакини Черноморец с 5:1 и имат 8 точки аванс пред Левски, за който остават два мача до края. Славия събра 69 точки, Левски има 61, а трети е Лудогорец с 58. Черноморец е на 12-о място и до края на първенството не може да се придвижи нито по-нагоре, нито по-надолу. Сливен, Векта (Пловдив) и Видима-Раковски се борят за оцеляване.

Гостите от Бургас, които бяха без някои от основните си играчи, поведоха в 28-ата минута чрез Димо Димов. Само в рамките на 8 минути в началото на второто полувреме слависитте обърнаха мача с три гола- Стефан Велков изравни с глава, Динко Динев и Здравко Милев покачиха резултата на 3:1. Стефан Велков отново вкара, вече за 4:1, а малко преди края Китан Василев оформи крайното 5:1.

Близо 200 души дойдоха на централния терен на стадион Славия, за да аплодират младите шампиони. Изпълнителният директор Веско Събев поздрави момчетата за успеха, а секретарят на Направление Детско-юношески футбол на БФС Делян Асенов връчи купата на шампионите. По този начин юношите (младша възраст) осигуриха трофей за 100-годишния юбилей на клуба. Също кръг преди края вчера Литекс триумфира с титлата при 19-годишните, а до края на месеца ще стане ясен и държавният първенец при родените през 1998-а година.