България остана на 6 място в отборното класиране на ЕП по художествена гимнастика

България завърши на шесто място в отборното класиране при жените на европейското първенство по художествена гимнастика в австрийската столица Виена. Българките бяха в състав Силвия Митева, Мария Матева и Невяна Владинова.

Отборът на България събра сбор от 136.398 точки. Силвия Митева се класира за финалите на всичките четири уреда. В петък тя получи оценки 18.883 точки на топка и 18.833 точки на обръч, а сега беше оценена със 17.683 точки на лента и 17.583 точки на бухалки, които са съответно шеста и пета оценка.

Мария Матева игра два уреда и получи 16.500 точки на лента (19 оценка) и 15.783 точки на бухалки (25-та оценка). Владинова е дебютант в тима и игра само на обръч в петък.

Титлата спечели Русия в състав Маргарита Мамун, Яна Кудрявцева и Даря Сватковская, които са със сбор от 147.114 точки. На втора позиция е Украйна със 141.573 точки, а в класирането следват Беларус със 138.115 точки, Азербайджан със 137.347 точки и Израел със 136.531 точки.

След първите два уреда България бе на пета позиция, но в събота беше изпреварена от Беларус.

В надпреварата участваха 30 отбора при жените.

В неделя състезанието завършва с финалите при ансамблите девойки с пет обръча от 12.00 часа и с финалите на отделните уреди при жените от 16.00 до 18.00 часа.

Вчера асанбълът на България за девойки спечели бронз в многобоя и утре също има шансове за медал, както и Силвия Митева във финалите.