Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Аугсбург хвана пояса и остава в елита

Отборът на Аугсбург запази мястото си в Бундеслигата, след като в последния кръг спечели с 3:1 у дома срещу изпадналия преди няколко седмици Гройтер Фюрт. Тобиас Вернер (30), Ян-Ингвер Калсен-Бракер (55) и Джи Дон-вон (75) вкараха за победителите, а Тринкс отбеляза почетно в 62-рата. Загубата на Фортуна (Дюселдорф) и победата на "СГЛ Арена" позволиха на Аугсбург да остане в елита още един сезон.

Още в третата минута Рагнар Клаван фаулира Феликс Клаус в наказателното поле. При дузпата обаче Едгар Приб стреля в ръцете на Александър Манингер и гостите изпуснаха прекрасна възможност. В 30-ата Тобиас Вернер вкара за домакините след центриране от пряк свободен удар, като топката директно влезе по диагонала.

В 55-ата Ян-Ингвер Калсен-Бракер отбеляза с глава след изпълнение на корнер - 2:0. В 62-рата Флориан Тринкс намали с попадение от 15 метра. В 75-ата беше сложена точка на спора с трети гол за Аугсбург. Джи Дон-вон отбеляза в далечния ъгъл за крайното 3:1.

Снимка: Getty Images/Guliver