Лукойл не остави шанс на Рилски спортист и отново поведе в полуфинала

Шампионите от Лукойл Академик отново поведоха в полуфиналния плейоф на Националната Баскетболна Лига срещу Рилски спортист (Самоков), след като тази вечер се наложиха при визитата си в зала „Арена Самоков” с категоричното 86:61 и вече имат аванс от 2:1 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет мача.

Брендън Хийт беше най-резултатен за „студентите” – 23 точки, Димитриос Харитопулос, Веселин Веселинов и Тодор Стойков вкараха по 11 точки, а Томас Масамба и Дерил Уоткинс приключиха с по 10 точки.

Тери Смит вкара 17 точки за Рилецо, а Христо Захариев приключи с 13 точки, но лидерът на тима Бранко Миркович определено нямаше ден и записа скромните за възможностите си 5 точки.

След равностойни първи минути на мача гостите от Правец успяха да се откъснат напред, като с основна заслуга беше Хийт, който наниза седем безответни точки в коша на домакините. Самоковци отговориха с тройка на Миркович и две точки на Калояро, но последната дума отново бе за Хийт, който вкара със сирената за 24:19. До почивката „студентите” бяха пълни господари на терена, като освен добра успеваемост в атака, демонстрираха и добра защита, което им позволи да си осигурят комфортен аванс след първото полувреме – 42:26.

През третата четвърт играта бе равностойна, което бе изцяло в полза на гостите. Възпитаниците на Сашо Везенков нямаха особени проблеми с това да задържат преднината си, а в заключителните десет минути Хийт и компания отново вдигнаха оборотите, с което напълно убиха интригата в мача и се поздравиха с крайния успех – 86:61.

Рилски спортист – Лукойл Академик 61:86 (19:24; 7:18; 28:29; 7:15)

Рилски спортист: Смит, Герин, Миркович, Гуджино, Ваклинов, Иванов, Георгиев, Бинев, Захариев, Калояро, Киров, Дюпри

Лукойл Академик: Хийт, Колев, Масамба, Аврамов, Маринов, Банев, Стойков, Уоткинс, Веселинов, Попович, Харитопулос