Евиан с важна стъпка към спасението

Отборът на Евиан Тонон-Гайяр постигна много важна победа в борбата си за оцеляване в Лига 1. Отборът от Източна Франция разби с 4:0 Ница в мач от 36-ия кръг на шампионата и вече е над чертата. Победата на Евиан днес официализира изпадането на Брест в Лига 2.

Два гола отбеляза Сабер Халифа, а по едно попадение вкараха Кевин Бериго и Мохамед Рабиу. Ница пък бе попарена в преследването си на европейски билет и вече изостава от Лил в борбата. Резултатът бе открит от Бериго в средата на първата част, а през второто полувреме Евиан вкара три гола след контраатаки.

Така Евиан вече излезе над чертата с 37 точки с е на две над първия изпадащ Нанси. Отборът изпраща страхотна седмица, след като преди няколко дни се класира за финала на Купата на Франция. Ница пък е на пета позиция с 60 точки - колкото има и Лил, но "орлетата" са с по-слаба голова разлика.