Аячо докосва спасението след обрат над шампиона

Отборът на Аячо спечели много важна победа в битката си за оцеляване в Лига 1. Корсиканците успяха да обърнат шампиона Монпелие до 2:1 в мач от 34-ия кръг на първенството, след като до 82-ата минута губеха с 0:1.

След скучно първо полувреме всичко по-интересно се случи след почивката. Първо още в 48-ата минута Фусейни Диавара направи дузпа срещу Сюлейман Камара и за деянието си получи червен картон. Наказателният удар обаче бе пропуснат от Юнес Белханда. Все пак в 55-ата минута гостите успяха да открият резултата след многоходова комбинация завършена от Антони Муние.

Всичко вървеше добре за шампионите до последните десетина минути. В 81-ата Абделхамид Ел Каутари спъна резервата Анди Делор в наказателното поле и също бе изгонен. Зад топката застана потърпевшият и не сбърка за 1:1. В последната минута на мача коравите корсиканци стигнаха до победата. Делор центрира в наказателното поле и топката стигна до Денис Олиех, който с глава я прати в мрежата.

Така Аячо вече има 38 точки и е на четири над чертата и има всички основания да се надява, че ще успее да се спаси. Монпелие пък остава на осма позиция с 48 точки.

Три срещи от кръга завършиха без голове - Валанисен - Нанси, Бордо - Реймс и Бастия - Тулуза. Точката бе много важна за Нанси, които продължават да трупат актив и вече шест мача са без загуба, показваайки, че знаят как да спасят мястото си в елита. Отборът на Патрик Габриел е с 35 точки на 16-о място. Реймс също се радва на точката си от визитата си на жирондинците и вече е с 38.