Рен взе дербито на закъсалите бретанци

Отборът на Рен победи с 2:0 Брест в дербито но полуостров Бретан от 34-ия кръг на Лига 1. Двата тима се намираха в ужасна серия преди мача помежду си. Рен бе с пет поредни загуби, докато Брест с шест. Поражението днес почти сигурно праща отборът на Корентен Мартен в Лига 2, тъй като спасението вече е на пет точки. Рен пък на теория си осигури оставането в елита, тъй като негативната серия бе започнала да кара част от феновете да се притесняват дори за мястото на тима в Лига 1.

Резултатът бе открит от дебютанта в състава на Рен Абдулай Дукуре в 28-ата минута. Младият халф се разписа с далечен удар и ознаменува първия си мач с фланелката на клуба с попадение. Малко преди почивката пък Виктор Уго Монтаньо удвои с глава и така се разписа за първи път откакто се възстанови от контузията, която го мъчеше дълго време. През втората част нов гол не падна и така Рен върна поне малко настроението на феновете си след ужасната серия и загубения финал за Купата на Лигата от Сент Етиен преди седмица.

Брест е на предпоследното 19-о място с 29 точки. Първият спасяващ се Евиан Тонон-Гайяр е с 34 и мач по-малко. Рен пък е десети с 45 и само може да съжалява за изпуснатия сезон, който се развиваше така добре допреди два месеца.