Марсилия забрави какво е загуба и крачи уверено към ШЛ

Олимпик Марсилия постигна много важна победа по пътя си към Шампионската лига. Марсилци надиграха с 1:0 като гост Лориен в мач от 34-ия кръг на Лига 1 и вече осми мач нямат загуба в шампионата. Вратарят Стив Манданда пък записа седми мач без да допусне гол.

Единственото попадение бе дело на Матийо Валбуена в средата на първата част. Тогава плеймейкърът на тима се възползва от една избита от вратаря топка, която достигна до него и с прецизен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата. През втората част домакините можеха да стигнат до изравняване, но удар на Максим Бартелм срещна горната греда. Единствената неприятна новина за Марсилия бе контузията, която получи нападателят на тима Андре-Пиер Жиняк в края на мача и бе изнесен на носилка.

След последния съдийски сигнал нервите взеха връх и вратарят на Лориен Фабиен Одар удари шамар на Валбуена, което предизвика суматоха на терена. При сблъсъците Андре Аю и Одар получиха червени картони.

Така ОМ запазва твърдо втората си позиция с 64 точки - на пет от третия Лион, който обаче е с мач по-малко и утре играе с големия си съперник Сент Етиен. Лориен пък остава с 50 точки на седма позиция.