Лил изпусна преднина от три гола (видео)

Отборът на Лил допусна разочароващо равенство 3:3 след като водеше с 3:0 на Сошо в срещата помежду им от 34-ия кръг на Лига 1. Домакините на стадион "Лил Метропол" се чувстваха сигурни победители в началото на второто полувреме, когато имаха класически аванс в резултата, но гостите демострираха страхотен характер и се добраха до равенството в мача.

Саломон Калу наниза два първите два гола в 26-ата и 45-ата минута за Лил, а третото попадение бе дело на Марко Баша в 48-ата минута. В последните 20 минути обаче гостите се активизираха и първо Седрик Канте намали в 73-ата минута, а след това с два гола на Виктор Ногейра в 84-ата и 87-ата минута Сошо се добра и до равенството за крайното 3:3.

Така Лил изпусна чудесна възможност поне временно да се изкачи до 3-ото място в таблицата и остава 5-ти с 57 точки и все по-малки шансове за класиране в Шампионската лига. Сошо пък продължава борбата си за оцеляване, като за момента е 18-ти с 34 точки.