Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Сент Етиен дебне Шампионската лига

Отборът на Сент Етиен постигна победа с 4:2 над Аячо в отложен мач от 33-ия кръг на Лига 1 и така се доближи на две точки от третото място в класирането, което би дало на тима право на участие в Шампионската лига. "Зелените" продължиха да са на гребена на вълната, след спечелването на Купата на Лигата в събота и днес показаха добра игра.

Гостите от Корсика успяха да открият резултата, след като капитана на Сент Етиен Лоик Перен си отбеляза автогол в 15-ата минута, но скоро голмайсторът на домакините Пиер-Емерик Обамеянг изравни благодарение на пас на Йоан Моло, който се възползва от грешка на Йоан Пулар. При този резултат завърши първата част. Веднага след почивката обаче Сент Етиен нанесе своя удар и само за две минути вкара два гола. Първо Матийо Бодмер даде преднина, а след това Рено Кохад направи 3:1. Муту намали от дузпа, но в последните минути Обамеянг вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 4:2.

Така Сент Етиен заема четвърто място с 57 точки - на две от Лион. Аячо пък е само на две от опасната зона и ще трябва да се мобилизира за края на сезона, ако иска да запази мястото си сред елита.