Лил обърна Бастия в последните пет минути

Отборът на Лил постигна много важна победа по пътя си към европейските клубни турнири. "Кучетата" стигнаха до успех при визитата си на Бастия с 2:1 в мач от 33-ия кръг на Лига 1. До 85-ата минута гостите губеха с 0:1, но с два късни гола на Лука Дин и Марко Баша стигнаха до победата. Преди това в началото на втората част Уахиб Хазири бе открил за корсиканците.

През първата част двата тима пропуснаха по едно много чисто положение. Първо Фетхи Харек не успя да вкара на празна врата, където бе намерен от Хазири, а след това Димитри Пайе бе спрян от страхотния рефлекс на бившия си съотборник Микаел Ландро на вратата на домакините.

В 46-ата минута Бастия успя да открие резултата. Ветеранът Жером Ротен напредна в половината на Лил, където намери Хазири, който се освободи елегантно от бранител и с далечен удар матира Стив Елана. В края на мача гостите наложиха тотален натиск, но Ландро продължи да е на висота. Едва в 85-ата минута младият ляв бек Лука Дин изравни със страхотен шут от близо 30 метра. В даденото от съдията продължение пък Лил стигна до трите точки. Резервата Беноа Педрети намери Марко Баша в наказателното поле, който едва докосна топката, за да я прати за втори път в мрежата на Бастия.

Така Лил вече заема четвърто място с актив от 56 точки - на две от конкурентите за Лига Европа - Ница. "Орлетата" обаче са с мач по-малко, тъй като довечера гостуват на Пари Сен Жермен. Корсиканците пък остават с 39 точки на 12-о място и за момента нямат притеснения за мястото си в елита.