Юношеският национален отбор разгроми Албания

Юношеският национален отбор на България до 19 години разгроми с 4:1 връстниците си от Албания в първата от двете контроли между двете страни, играна на стадион "Скендер бей" в Корча. Заради необяснимите решения на някои от българските клубове да не освободят свои играчи за тези проверки нашият тим остана само със 17 човека по време на подготовката в България. Точно преди отпътуването за Албания вирус повали Георг Василев и той също отпадна от сметките на Владимир Стоянов. Кадровите проблеми обаче не оказаха влияние върху изявите на "лъвовете", в чиито редици днес като титуляр дебютира роденият през 1996 година Мирослав Иванов. Друг негов връстникЦ Станислав Димитров, остана на пейката.

Още в 5-та минута Милчо Ангелов изскочи на стрелкова позиция след хубав прехвърлящ пас на Радев през центъра на защитата, но ударът му излезе в аут. 6 минути по-късно по идентичен начин Радев изведе и Дрянов, чийто шут бе слаб и вратарят на домакините спаси. В 24-та минута Гамаков открадна топката от защитник, стреля, ударът му бе отклонен от вратаря, а при последвалата добавка на Ангелов се получи лек рикошет и топката излезе в корнер.

В 32-та минута все пак българите вкараха заслужен гол след страхотен удар от фаул на Юлиян Ненов от около 25 метра. Играчът на Чавдар Етрополе вкара след снаряд, който се отби в горната греда и се оплете в мрежата на Албания. В 36-та минута Долапчиев навърза трима съперници, но ударът му отдалече излезе в аут. В 38-та минута обаче надеждата на ЦСКА не пропусна, след като получи пас на 6-7 метра от голлинията след пробив от дясно на Георг Илиев. 5 минути по-късно и Милен Гамаков се разписа след центриране от корнер на Дрянов и разбъркване в наказателното поле на албанците. Последва нов пропуск за българите в края на полувремето, когато Ненов стреля от границата на пеналта след перфектна комбинация с Дрянов.

През втората част поредна възможност за гол имаше Дрянов в 68-та минута след двойно подаване между него и Долапчиев, като в тази ситуация вратарят отново спаси. В 85-та минута домакините стигнаха до почетен гол след центриране от фаул и разбъркване. Въпреки това последната дума в мача отново беше на българите, които стигнаха до четвърти гол в 94-та минута след страхотен пробив отдясно на Чобанов, който завърши с прострелно подаване във вратарското поле и оставеният непокрит Ангелов засече в мрежата.

"Много съм доволен от всички момчета, бяха перфектни. Показахме дух, характер, мъжество. Демонстрирахме най-хубавите неща във футбола с прости действия. Забавлявахме се на терена. Въпреки трудностите след дългия път и умората, момчетата съумяха да изпълнят тактическите идеи, които бяхме заложили. Не дадохме никаква възможност на съперника. Играхме с изцяло нова защита, тъй като някои клубове отказаха да пуснат състезателите си, но във футбола без всеки може. Искам специално да похваля Мирослав Иванов, който е 2 години по-малък от останалите и направи дебют в днешния мач, но се представи страхотно. Имахме и играчи, които бяха поставени на непривични позиции, като Чобанов, който действаше като десен бек, но всички момчета се справиха отлично", не скри задоволството си Владимир Стоянов. Следващата контрола на тази формация, която се готви за елитния квалификационен кръг в

Португалия през месец юни, е на 22 април. Съперник отново е Албания, а началният час е 12:00 българско време.

Съставът на България (U19): Анатолий Господинов- капитан,