Марсилия отново не допусна гол и докосва ШЛ

Отборът на Олимпик Марсилия направи важна крачка към класиране в Шампионската лига догодина. Марсилци победиха с минималното 1:0 Брест в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и така си върнаха второто място в класирането.

Победата дойде доста трудно, тъй като гостите от полуостров Бретан се бориха със зъби и нокти да избегнат загубата. Единственото попадение дойде секунди преди края на първата част, когато Беноа Шейру изпълни отлично пряк-свободен удар. През втората част Брест имаше няколко шанса да изравни, но Стив Манданда успя да запази вратата си суха шести пореден мач. Така вратарят на тима не е допускал гол от трети март тази година.

По този начин Марсилия вече има 61 точки - на шест от лидера ПСЖ, който е с мач по-малко и на две от третия Лион. Играчите на Ели Боп се доближават до целта си - да се класират за най-престижния клубен турнир на Европа. Брест пък записа шеста поредна загуба и остава на три точки и мач повече от Сошо, който е първият спасяващ се към момента.