КПР си събра багажа и чака влака за Чемипъншип

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс може да се смята на практика за изпаднал от Премиър лийг. Играчите на Хари Реднап пропиляха и последния си шанс да възродят някакви надежди за спасение, след като загубиха с 0:2 от Стоук Сити в мач от 34-ия кръг на шампионата. Така КПР остават с 24 точки и са на десет от първия неизпадащ - Астън Вила, които обаче е и с мач по-малко, четири кръга преди края. Тимът от Бирмингам гостува на Манчестър Юнайтед в понеделник и ако вземе изненадваща победа, ще прати КПР официално в Чемпиъншип.

Гостите от Стоук напълно заслужиха успеха, след като показаха по-организирана игра по време на целия мач. Резултатът бе открит от Питър Крауч малко преди почивкта. Високият нападател засече отблизо центриране на Камерън Джероум след контраатака. В средата на втората част гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Клинт Хил срещу Крауч. Зад топката застана Джонатан Уолтърс и удвои, с което оформи и крайния резултат.

Победата пък бе изключително важна за Стоук, които са вече на шест точки от опасната зона и могат да дишат доста по-спокойно в последните си четири мача от шампионата.