Левски и Илиан в тотален шок, "сините" с огромен гаф (видео+галерия)

Отборът на Левски направи поредния си много сериозен гаф през този сезон. “Сините” пропуснаха нова невероятно възможност да поведат в класирането в “А” група, след като стигнаха само до равенство 1:1 при гостуването си на Пирин в Гоце Делчев в среща от 21-ия кръг. Равенството е трето в последните четири мача за столичани, които останаха с 46 точки, докато шампионът Лудогорец има една повече преди утрешното гостуване на ЦСКА.

Ромен Ели откри в 40-ата минута, но осем минути преди края се стигна до дузпа поради детинска грешка в защита на гостите и Любомир Витанов изравни.

Треньорът Илиан Илиев бе направил седем промени в сравнение с единайсеторката от победата с 2:0 срещу Берое. Впечатление правеше завръщането в състава на реабилитирания капитан Станислав Ангелов, както и на Кристовао Рамос. Двамата нападатели Базил де Карвальо и Жоао Силва пък си партнираха в предни позиции. Мястото на контузения Дъстли Мюлдер бе заето от Роман Прохазка. Орлин Старокин излезе вместо Нуно Пинто, а Ели замени Димитър Везалов.

Двубоят започна равностойно пред около 4000 зрители на стадион “Градски”. Още в 13-ата минута домакините направиха принудителна смяна, след като Албин се контузи и бе заменен от Виктор Шишков. Именно последният бе на път да открие. Той се възползва от грешка на Пламен Илиев, който се опита да изчисти топката, но стреля в тялото на пресиращия го Шишков и кълбото не попадна във вратата.

В 24-ата минута “сините” пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. Невероятен пропуск направи Базил де Карвальо, който бе намерен в малкото наказателно поле от Жоао Силва, но изстрелът му бе избит от Абди Абдиков в корнер.

Последва удар на Стефан Велев, който попадна в ръцете на Абдиков. За грубо нарушение срещу Орлин Старокин се стигна до фаул в 40-ата минута отляво на синята атака. След неговото центриране Левски поведе чрез гол на Ромен Ели. Френският защитник остана непокрит при разбъркване и от няколко метра вкара със силен удар втория си гол за сезона.
Второто полувреме започна по-добре за домакините, които видяха, че съперникът не е толкова страшен и Шишков пропусна да изравни в 59-ата минута, когато прати топката над горната греда на Илиев.
Три минути по-късно стражът на гостите демонстрира класата си, като на два пъти в рамките на няколко секунди запази резултата в полза на Левски. Шишков се пребори с Ели по дясното крило, центрира към Лазаров, който стреля от три метра. Вратарят изби, но кълбото се върна в осмицата на домакините. Той се опита да го прехвърли с опит за задна ножица, но Илиев със сетни усилия под гредата изби в корнер.

В 82-ата минута "сините" си направиха сами живота тежък. Рамос реши да играе сам в центъра вместо да търси подаване, като преодоля двама противници, но третият му отне топката. Последва дълго подаване към Марио Близнаков, който нахлу в наказателното поле, а връхлитащият зад него Старокин го свали на земята. На мига Мартин Богдев показа бялата точка, а Витанов бе точен и изравни с първия си гол за сезона.

Даниел Димов пропусна да даде нов аванс на гостите в 88-ата минута, когато от два метра стреля слабо и Абдиков спаси.

Въпреки даденото три минутно продължение, до нова възможност или промяна на резултата не се стигна и поредната синя издънка през тази пролет е факт за радост на няколко хиляди местни фенове. Кандидат шампионът записа едва една победа в последните пет мача в първенството, като за това може да се сърди само на себе си.

Днес теренът беше тежък за игра, но отново един отбор, който бе по-борбен и по-мотивиран от този на гостите,  заслужено спечели точка срещу момчетата на Илиев. Последният направи множество промени, но резервите му го разочароваха и няма на кого да се сърдят, че не играят. Равенството обаче може да се окаже фатално за амбициите на 26-кратните шампиони, които вместо да излязат на върха и утре да разчитат на “армейците” са спрат Лудогорец, сега рискуват преди поредицата от тежки мачове да останат на четири точки зад “орлите”.

Момчетата на Тенчо Тенев заслужават адмирации за това, че не се предадоха докрай и накрая спечелиха дузпа, която донесе празник на тима и феновете му.

Изненадващо, но факт. Пирин (Гоце Делчев) тази пролет спря първия и втория в класирането, а в дебютния си мач в “А” група срещу “сините” пред своя публика не загуби. Равенството бе трето за сезона, с което отборът има 24 точки и е на 10-о място и напълно реално мечтае да остане в елита.