Последният в Испания е на 1/8-финал, задава се свирепа севилски схватка (видео)

Опашкарят в Примера дивисион Бетис се класира за 1/8-финалите в Лига Европа след успех с 2:0 като гост на Рубин (Казан) в среща реванш, играна на мокър терен при минус три градуса по Целзий. Испанците продължават напред с общ резултат 3:1. За "вердибланкос" днес се разписаха Ноно (45) и Рубен Кастро (62). В следващата фаза Бетис ще срещне победителя от дуела Севиля - Марибор. Ако няма изненада, предстои голямо дерби.

Първите десетина минути бяха по-силни за домакините, като най-добрата възможност беше удар над гредата на Руслан Мухаметшин в десетата минута. Последва по-добра игра на "зелено-белите" и греда в 25-ата. След изпълнение на фаул Рубен Кастро не успя да стреля добре, но топката попадна в Жорди Фигерас, който от девет метра нацели близката греда. В 40-ата бързакът Седрик не се справи с вратаря Сергей Рижиков след хубаво подаване на Дидак Вила. В 45-ата минута Баломпие отбеляза гол. Ноно шутира от 22 метра, топката излизаше в аут, но неадекватна намеса на стража Рижиков прати кълбото в мрежата - 0:1.

Бившият играч на Еспаньол Мубарак Уакасо влезе за Рубин на почивката, но не успя да промени развоя на срещата. В 59-ата Гьокдениз Карадениз стреля неточно след хубава атака на казанския тим. В 62-ата беше сложена точка на инитригата. Лео Баптищао преодоля двама и подаде към Рубен Кастро, който насочи в мрежата - 0:2. Цели три гола бяха необходими на руския тим за класиране напред. Момчетата на Ринат Билялетдинов нямаха сили за натиск.

На ръба на изпадане в Сегунда, Бетис е устремен към европейска слава, а в задаващото се дерби със Севиля ще бъде хвърлено всичко. Рубин още не е започнал битката в първенството и това беше едва втори официален мач за тима от началото на годината.

Снимки: Getty Images/Guliver