Виляреал се върна на победния път в гостуването си на Еспаньол

Отборът на Виляреал се върна на победния път в Примера дивисион след като надигра Еспаньол с 2:1 в гостуването си на "Корнея Ел Прат" от 25-ия кръг. Така "жълтата подводница" спря серията от две поредни загуби и се върна в борбата за 4-ата позиция в класирането, макар още да изостава на 4 точки зад Атлетик (Билбао).

Гостите поведоха в резултата в 36-ата минута, когато Мануел Лейва изведе Мойсес Гомес в наказателното поле, а той от близо преодоля вратаря за 0:1. В 50-ата минута Виляреал удвои преднината си след като удар на Джовани дос Сантос бе спасен от вратаря, но при добавката Жереми Пербе не сгреши - 0:2.

Еспаньол все пак успя да върне един гол в 78-ата минута, когато Джон Кордоба бе изведен от Серхио Гарсия и прати топката в мрежата за 1:2. Усилията на домакиниет обаче не стигнаха за нищо повече и те трябваше да се примирят със загубата.

Така Виляреал събра актив от 43 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Еспаньол пък се намира на 10-ата позиция с 32 точки.