ЦСКА пред Левски след инфарктна победа в Бургас - нов армейски талант блесна с първи гол (видео+галерия)

След гол на капитана Валентин Илиев в 90-та минута ЦСКА постигна инфарктна победа с 2:1 над Черноморец в Бургас и измести Левски от третото място в класирането на "А" група. Като цяло червените не изиграха добър мач, но в крайна сметка с воля и характер успяха да се доберат до трите точки. Другото попадение за гостите от София вкара 20-годишният талант Тони Силва, който изпъкна с изявите си и в предсезонната подготовка, а за домакините се реализира Фонсека.

Първата по-сериозна опасност в мача бе пред вратата на армейците. В 12-та минута Райков копна топката след заучено положение от фаул, но Мболи внимаваше и изби в корнер коварния изстрел.

В 22-та минута Черноморец като по чудо не поведе в резултата. Първо Ванчо Траянов стреля от 7-8 метра, но Мболи спаси. Топката попадна в краката на Фонсека, който опита да вкара от 6-7 метра, но стражът на червените някак успя да избие в корнер.

В 43-та минута и гостите от София опитаха да създадат нещо по-интересно пред вратата на акулите, но изстрел с глава на Апостол Попов излезе в аут.

След почивката играта не се промени кой знае колко. Футболистите на двата отбора грешаха почти всеки втори пас и рядко организираха смислени атаки.

В 53-та минута вратарят на домакините Живкович не прецени добре излизането си при центриране на Мартин Петров и увисна, но извади късмет, че Ди Вани не успя да се ориентира добре и да вкара в опразнената врата.

След час игра червените осъществиха бърза атака, последваха поредица от грешки и в двата отбора, но в крайна сметка топката стигна до непокрития и намиращ се в засада Ди Вани. Страничният рефер не вдигна флага, но нападателят стреля слабо и Живкович спаси.

С наближаване края на двубоя домакините видимо отпаднаха физически, а и влизането на Косоко и Тони Силва раздвижи играта на армейците в предни позиции. Така се стигна до 72-та минута, когато Гъргоров центрира отляво и Тони Силва вкара с глава дебютния си гол в "А" група, с който ЦСКА поведе с 1:0.

Три минути по-късно Косоко се измъкна от отбраната на акулите и бе близо да вкара ново попадение за ЦСКА, но Живкович излезе извън наказателното поле и с шпагат успя да затисне топката, с което предотврати сигурен гол.

В 79-та минута Черноморец изравни. Това не стана без помощта на Фо-Поре, който остави непокрит Фонсека и нападателят вкара след шут от 13-14 метра.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 90-та минута отбраната на акулите вместо да овладее една наглед лесна топка, предпочете да я изчисти в корнер. Иван Стоянов центрира към Валентин Илиев, който изпревари Живкович и реализира с глава втори и победен гол за ЦСКА.