С такива мачове "А" група ще върви нагоре! 4 гола и футбол на високо ниво на Ботев - Лудогорец (видео + галерия)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Лудогорец не успяха да излъчат победител в мач от 24-ия кръг на "А" група. Двата тима завършиха 2:2 на стадиона в Коматево през близо три хиляди зрители. На два пъти точен за домакините бе новото попълнение Юнес Хамза (14, 52), който дебютира в родния елит. За "орлите" се разписаха Козмин Моци (23) и Вирджил Мисиджан (63), като попадението на холандеца бе истински шедьовър.

Ботев и Лудогорец изиграха двубой, който рядко може да бъде наблюдаван в родния елит и ако има повече такива мачове, със сигурност "А" група ще върви нагоре. Любителите на българския футбол може да бъдат доволни, тъй като станаха свидетели на истиска битка на терена.

Главните действащи лица изнесоха качествена продукция, демонстрираха воля и характер. Влизаха остро в единоборствата, а и плюс това успяха да сътворят по няколко доста добри и скоростни атаки. Черешката на тортата бе попадението на Мисиджан, което бе брилянтно.

Дербито бе белязано и със сериозна съдийска грешка. В 40-ата минута Минев центрира от аутлинията към Мисиджан, който стреля към опразнената врата. Стражът Стаховяк все пак успя да достигне топката, но преди неговата намеса тя премина голлинията. Повторенията показват, че голът е редовен. Реферът обаче така и не зачете попадението, което разгневи футболистите в зелено.

Домакините стартираха във вихрено темпо срещата и още в 3-ата минута създадоха опасност пред Владислав Стоянов. "Канарчетата" обаче не успяха да стигнат до гол, тъй като Юнес Хамза не успя да засече топката от няколко метра.

Разградчани бързо се съвзеха от първоначалния шок и изнесоха играта в по-предни позиции. В 10-ата минута Вирджил Мисиджан се опита  да пробие отляво по фланга, но си поведе дълго топката, която попадна в краката на Марселиньо. Бразилецът стреля, но защитник на "жълто-черните" успя парира.

Първото попадение реализира новото попълнение на пловдивчани Юнес Хамза в 14-ата минута. След колективна грешка в защитата на гостите, тунизиецът изкочи сам срещу вратаря и с точен шут опъна мрежата.

Радостта на "канарчетата" бе кратка. В 23-ата минута Жуниор Кайсара направи поредният си пробив по дясното крило. Бранителят сложи топката на крака на Йордан Минев, който от няколко метра уцели десния стълб, като преди това кълбото се удари в крака на бранитал на Ботев и реферът отсъди корнер. Фабио Ешпиньо центрира и Моци с глава вкара за 1:1.

Пет минути преди края на първото полувреме Минев центрира от аутлинията към Мисиджан, който стреля към опразнената врата. Стражът Стаховяк все пак успя да достигне топката, но преди неговата намеса тя премина голлинията. Повторенията показаха, че голът е редовен. Реферът обаче така и не зачете попадението, което разгневи футболистите в зелено.

Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на "жълто-черните". В 51-ата минута Йерун Луму бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да се разпише, пращайки кълбото далеч от рамките на вратата.

Когато не вкарваш, ще ти вкарат. Ботев наказа своя опонент само минута по-късно. В 52-ата минута, за радост на своите фенове, пловдивчани успяха за втори път да излязат напред.

Точен отново бе Хамза, който останал сам срещу Стоянов шутира покрай него. Теро Мантула можеше да изчисти топката преди да влети в мрежата, но направи нескопосан шпагат и не успя да предотврати попадението.

В 63-ата минута Лудогорец все пак изравни чрез Мисиджан, който вкара великолепно попадение с фалцов удар.

Инфарктните ситуации пред двете врати не спряха дотук. В 83-ата Мариян Огнянов центрира в наказателното поле. Хамза посрещна топката със задна ножица, но атрактивният му изстрел мина малко встрани.

В самия край на срещата Роман Безяк чукна леко кълбото, след като бе изведен сам срещу вратаря, но Стаховяк в последния момент успя да избие в ъглов удар, който не доведе до опасност.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg

БОТЕВ (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 2:2