Рома с класика срещу Сампдория, откъсна се пред Наполи (видео)

Рома победи с 3:0 в последния за деня мач от програмата на 24-ия кръг в Серия А. Две попадения за домакините отбеляза Матия Дестро, а един добави Миралем Пянич от пряк свободен удар в началото на втората част.
Загубата е неприятна, но не и фатална за генуезци, които под ръководството на сръбския специалист Синиша Михайлович се отдалечиха от опасната зона на изпадащите.

Двата тима се захапаха още с началния съдийски сигнал, като играта вървеше изключително равностойно. Все пак Рома стигна до изключително положение след десетина минути игра, след като Матия Дестро беше изведен с далечен пас сам пред стража на гостите, но беше в положение на засада.

Играта остана много оспорвана, но съставът на Рома отново създаде отлична възможност за попадение, която отново не беше материализирана. Жервиньо беше изведен чудесно по фланга от Кевин Строотман, напредна в наказателното поле, стреля, но бранител на Сампдория успя да отбие топката от голлинията.

С наближаването на края на полувремето играчите на Рома увеличиха натиска си. Точно пет минути преди края на полувремето страхотна грешка в отбрана на гостите едва не доведе до откриване на резултата. Кевин Строотман получи топката като подарък в наказателното поле, стреля без подготовка, но вратарят Анжело да Коща отново беше на висота.

Последваха още силни минути за Рома и в крайна сметка крепостта на Сампдория беше превзета. След изпълнение на ъглов удар Матия Дестро с глава откри резултата. Централният нападател на "вълците" в радостта си успя да си изпроси жълт картон, като свали фланелката си.
Второто полувреме започна със скандална ситуация. Гостите имаха претенции за игра с ръка на защитник на Рома след акция на Вжолек, но такава не беше отсъдена.
В 53-ата минута зрителите на "Олимпико" станаха свидетели на изключителен гол от пряк свободен удар на Миралем Пянич, който удвои резултата за "вълците". Всичко в мача на практика свърши четири минути по-късно, когато Дестро направи резултата класически. Той получи топката от Жервиньо около точката за изпълнение на дузпа, завъртя се и безкомпромисно я заби в мрежата зад Да Коща.
В 67-ата минута Пянич се размина с втори гол на сметката. Отново в основата на атаката беше Жервиньо, но Пянич стреля в тялото на бранител на Сампдория и тя напусна терена.
До края на последва нищо интересно, освен изгонването на Даниеле Гасталдело от гостите за втори жълт картон, а едва дочакал да наближи 90-ата минута реферът свири край на мача. Така Рома добави ценни три точки към актива си и вече има 54-и - с четири повече от третия в класирането Наполи. На върха в Серия А уверено води Ювентус с 63.