Лил се спаси в последната секунда

Отборът на Лил се добра до равенство 2:2 при визитата си на Евиан Тонон-Гайяр в мач от 25-ия кръг на Лига 1. "Кучетата" губеха с 1:2 до 90-ата минута, но резервата Райън Мендес успя да донесе точката на отбора. Преди това Кевин Бериго бе открил за домакините, но Дивок Ориджи изравни в средата на първата част. След това Седрик Монгунгу отново даде преднина на домакините, преди да се стигне до последната ситуация в мача, когато Мендес изравни.

Със спечелената точка Лил запазва третото си място в подреждането с актив от 45 точки - на четири от четвъртия Сент Етиен, който по-късно днес гостува на Олимпик Марсилия. Евиан пък е на границата на опасната зона с 24.