Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Селта шокира Виляреал, димка прекъсна мача в края (видео)

Селта шокира Виляреал, като го победи с 2:0 в гостуването си от 24-ия кръг на Примера дивисион. Гостите взеха ценни три точки на "Ел Мадригал", макар че почти не създадоха реални голови опасности в хода на мача. В същото време домакините атакуваха повече, но демонстрираха немощ пред гола. Фабиан Ореяна в 83-ата и Нолито в 90-ата минута бяха точни за успеха на гостите. Мачът пък бе прекратен за десетина минути, след като малко преди края фен хвърли димка със сълзотворен газ на терена.

Иначе Виляреал бе отборът, който доминираше и повече търсеше гола. Играчите в жълто обаче демонстрираха сериозна немощ в предни позиции. Късметът също не бе на страната на домакините, като гол на Жереми Пербе бе отменен заради засада.

И така двубоят вървеше към нулево реми, но в 83-ата минута при едно центриране от фаул Ореяна бе оставен непокрит и с глава насочи топката във вратата, за да отбележи за 0:1.

В 87-ата минута на мача пък феновете на домакините пуснаха димка със сълзотворен газ и това доведе до временно прекъсване на срещата, а публиката напусна стадиона по най-бързия начин. Малко по-късно съдията реши мачът да се доиграе пред празни трибуни, а в самия край Нолито заби втори гол от фаул за гостите и оформи крайното 0:2.

Така Селта събра актив от 29 точки и излезе на 11-ата позиция в класирането. Виляреал пък остава на 5-ото място с 40 точки.