Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Фамозен Мартин Петров носи успех на ЦСКА пред 4000 зрители в Стара Загора (видео+галерия)

ЦСКА надигра с 1:0 Берое като гост в контрола, която се игра пред 4000 зрители в Стара Загора. Единственото попадение реализира Мартин Петров, който се разписа в началото на мача след фамозен изстрел от воле. Двата отбора изиграха динамична първа част, която можеше да приключи с изравнителен гол, но Елиаш пропиля дузпа в 45-та минута. След почивката играта се накъса и не бе създадено нито едно чисто голово положение.

Домакините можеха да открият резултата още в 6-та минута, когато Георги Андонов стреля с глава след центриране от корнер, но топката профуча покрай десния страничен стълб на Райс Мболи.

Три минути след тази ситуация ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар в близост до беройската врата, но Мартин Петров стреля над напречната греда.

В 13-та минута бърза атака на червените завърши с отличен извеждащ пас на Косоко към Мартин Петров, който си поведе топката и стреля с левия крак, но Караджов спаси.

В 17-та минута ЦСКА откри резултата. Омар Косоко овладя топката пред наказателното поле на домакините, финтира бранител и с прецизен пас намери намиращия се на левия фланг на атаката Мартин Петров. Крилото без забавяне стреля от воле и заби топката в долния ляв ъгъл на беройската врата.

Пет минути по-късно шут на Петров като по чудо не попадна за втори път в мрежата на Караджов.

В 27-та минута Костов се пребори отдясно с левия бек на гостите Жереми Фо-Поре и излезе очи в очи срещу Мболи леко по диагонал, но шутът му бе крайно неточен и излезе в аут.

В 33-та минута Гъргоров и Янчев разиграха добре топката на границата на наказателното поле на заралии, за момент вторият излезе очи в очи с Караджов, но се засуети и не успя да отправи изстрел.

В ответната атака бомбен шут на Георги Андонов бе с мъка избит в корнер от Мболи. След неговото разиграване Костов надигра Фо-Поре, но успоредното му центриране по земя не намери играч в зелено.

В 45-та минута Берое имаше отличен шанс да изравни, след като реферът видя игра с ръка на Здравко Илиев в наказателното поле на гостите и отсъди дузпа. Зад топката застана Елиаш, който стреля в долния десен ъгъл на Мболи, но вратарят спаси.

След последния съдийски сигнал на първата част играчите в червено атакуваха рефера за решението му да посочи бялата точка.

През втората част темпото на игра спадна и чисти голови положения нямаше. Червените опитаха да изненадат Караджов с удари отдалеч на Мартин Петров и Емил Гъргоров, които не намериха целта. Берое отговори с изстрели на Спировски, попаднал в ръцете на Мболи, и Зехиров, който изпрати топката над вратата.

В 82-та минута техничен шут на Венци Христов попадна в ръцете на Мболи, което беше последната по-интересна ситуация в мача.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:1

0:1
Мартин Петров 17

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев (50-Динков), 27. Игор Джоман (70. Георги Костадинов), 21. Елиаш да Силва, 9. Станислав Костов (78-Мартинс), 92. Стефан Спировски, 17. Салим Керкар, 7. Георги Андонов (60-Христов) (в 55-та минута влизат: Чипев, Дишлиев, Аесс, Зехиров, Шишков)

ЦСКА: 92. Мболи, 2. Здравко Илиев (46-Василев), 11. Милисавлевич (46-Ди Вани), 14. В. Илиев (46-Менди), 19. Попов, 37. Фо-Поре, 5. Янчев (46-Съндей), 17. Петров (71-Карачанаков), 18. Чочев (71-Гълчев), 20. Косоко (61-Тони Силва), 23. Гъргоров (71-Стоянов)