17-годишен бележи при класика на ЦСКА - ново попълнение възхити с впечатляващи изяви (видео)

Експериментален отбор на ЦСКА, съставен предимно от юноши, нови попълнения, резерви и футболисти на проби, разгроми с 3:0 Академик (Свищов), който заема последното място в родната "Б" група.

Над всички в тази среща бе 20-годишното португалско крило на червените Тони Силва, който на няколко пъти буквално развинти гостуващата отбрана. Черешката на доброто му представяне стана брилянтното попадение, което отбеляза в средата на втората част след фалцов изстрел с левия крак.

Преди това Карачанаков откри в 63-та минута от дузпа, а крайния резултат оформи 17-годишният талант от ДЮШ Иван Ангушев, който вкара с глава в края на двубоя.

Най-новото попълнение на ЦСКА Иван Стоянов започна като титуляр, а освен него сред стартовите единайсет място намери и сърбинът Иван Маркович, който е на проби в тима.

Двата тима изиграха слабо първо полувреме, в което головите положения почти липсваха. Първата опасност дойде чак в 17-та минута, когато армейците опитаха да затруднят своя съперник. Тони Силва центрира отдясно към Долапчиев, който стреля с глава, но в аут.

В 21-та минута червените имаха отличен шанс да открият резултата. Тони Силва преодоля трима бранители на Академик и подаде брилянтно към непокрития Карачанаков. Вторият овладя топката на 5 метра фронтално срещу вратата и стреля силно, но улучи тялото на стража на гостите Младенов.

В 34-та минута Иван Маркович стреля от 25 метра, но Младенов изби в корнер. След неговото изпълнение последва меле в наказателното поле, топката достигна до Долапчиев, който се завъртя на 90 градуса и шутира от 7-8 метра, но в аут.

В заключителните минути на първата част Академик можеше да поведе в резултата. Бившият футболист на Левски Тодор Христов центрира отдясно към Тафраджийски, който стреля опасно с глава, но топката мина покрай дясната греда на Стоян Колев.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА. В 46-та минута Карачанаков изпълни добре пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Резултатът бе открит от Антон Карачанаков, който вкара в 63-та минута от дузпа, отсъдена за спорно нарушение срещу Юлиян Чапаев. На 2:0 покачи Тони Силва, който реализира великолепен гол в 71-та минута. Португалецът овладя топката отдясно на ъгъла на наказателното поле, финтира двама бранители и след фалцов изстрел с левия крак вкара в горния десен ъгъл на свищовската врата.

Десет минути преди края на проверката в игра се появи 17-годишният червен талант Иван Ангушев, който замени Григор Долапчиев. Младокът със сигурност ще запомни този двубой, тъй като в 89-та минута отбеляза първия си гол за представителния тим. Таранът успя да изпревари вратаря на гостите при една изритана напред топка, чукна я с глава покрай него и тя влетя в мрежата за крайното 3:0 за ЦСКА.

Следващата проверка на червените ще е срещу Берое в Стара Загора и ще се играе в събота от 15:00 часа.

ЦСКА - АКАДЕМИК (СВИЩОВ) 3:0