Лил се завърна на подиума, а един човек се завърна във футбола след тежка болест

Отборът на Лил победи с 2:0 Сошо в мач от 24-ия кръг на Лига 1 и по този начин се завърна на третото място във френския шампионат. Резултатът бе открит от Дивок Ориджи още в третата минута на срещата след едно разбъркване при корнер. Вторият гол пък дойде в края на мача, когато резервата Райън Мендес се озова на чиста позиция и не сбърка.

Мачът ще се запомни още със завръщането на вратаря Йоан Пеле в професионалния футбол. Стражът на Сошо бе принуден да спре с играта преди няколко години след като изкара флебит и плумонална емболия, но с много работа успя да осъществи желанието си да завърне на терена. Това бе първият му мач от 15-и май 2010-а година, когато все още играеше за Тулуза. Въпреки двата гола във вратата си Пеле демонстрира няколко много добри намеси и показа, че все още не е казал окончателно край на кариерата си.

С победата днес Лил вече има 44 точки - на три пред четвъртия Сент Етиен. Сошо пък остава в опасната зона с едва 15 и надеждите за спасение намаляват.