Марсилия не се затрудни с Бастия (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия не срещна особени проблеми при домакинството си на Бастия в мач от 24-ия кръг на Лига 1 и победи с 3:0. Два гола през първата част отбеляза Димитри Пайе, а след почивката Андре-Пиер Жиняк добави още едно попадение.

Резултатът бе открит от Пайе в 13-ата минута, когато крилото направи двойно подаване с Жиняк и се озова на стрелкова позиция. Ударът му не бе от най-добрите, но това заблуди Микаел Ландро и топката влезе в мрежата. В 25-ата Пайе стигна до втори гол - с удар от 25 метра. През втората част АПЖ направи класически резултат, след като довкара в мрежата един избит удар на Жанели Имбюла.

С победата днес Марсилия събра 39 точки и запазва петата си позиция - на две точки от Сент Етиен и Лил, които са основните съперници на марсилци за третата позиция. Бастия пък остава на 13-о място с 30 точки. Допълнителна лоша новина за корсиканците е контузията на рекордьора по мачове в Лига 1 Микаел Ландро, който напусна принудително малко след почивката.