Виола изравни Наполи на третото място и ще вика за Милан (видео)

Отборът на Фиорентина победи с 2:0 Аталанта пред 20 000 зрители на "Артемио Франки". По едно попадение в мача записаха Йосип Иличич и Рафал Волски. Головете на словенеца и поляка дойдоха закономерно, тъй като тимът на Винченцо Монтела седеше по-добре на игралното поле. Срещата в града на Данте Алигиери бе изгледана на живо от германския реализатор Марио Гомес, който продължава да се възстановява от трамва.

В 16-ата минута Иличич порази мрежата на Андреа Консили от фаул. Асът на "виолетовите" не остави шансове на стража с премерен шут с левия крак. Малко след това Иличич бе близо и до втори гол, но стреля от воле покрай гредата след хубав пробив отдясно на Алесандро Матри.

В средата на първата част вратарят на домакините Нето се изяви като Жан-Клод Ван Дам, скачайки с крака напред при една спорна топка в наказателното поле. Герой в тази епизод от "Кървав спорт" стана атакуващият халф на Аталанта Макси Моралес, но съдията прецени, че Нето е имал предимство в двубоя и не отсъди непозволена игра.

След почивката гостите от Бергамо така и не стигнаха до изравняване, а дори получиха още едно попадение в своята врата. В 86-ата минута резервата в състава на Монтела Рафал Волски получи пас в центъра на терена и след хубав самостоятелен рейд направи 2:0. Малко по-рано Лука Чигарини от Аталанта пробва здравината на костите на съперник и това му коства логичен втори жълт картон.

С победата Фиорентина събира актив от 44 точки, колкото има и Наполи в битката за Шампионската лига. "Адзурите" от Юг посрещат грохналия гранд Милан по-късно тази вечер.