Габи Коева и Бешикташ загубиха първия 1/4-финал за "Чалъндж къп"

Волейболната националка Габриела Коева и нейният Бешикташ (Истанбул) загубиха първия си мач от 1/4-финалите на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Волейболистките на Бешикташ отстъпиха като гости на френския Рошевил (Льо Кане) с 0:3 (28:30, 20:25, 19:25) в среща, играна снощи пред едва около 500 зрители.

Реваншът е в четвъртък (13 февруари) от 17,00 часа българско време в Истанбул. Турският тим трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна на волейболистките на Льо Кане им трябват само два спечелени гейма, за да се класират за полуфиналите, където ще срещнат победителя от двойката между полския Импел (Вроцлав) и френския Сен Клод (Париж), който пък е воден от българската треньорка Райна Минкова.

Българската централна блокировачка игра цял мач и завърши със скромните за нея 4 точки (1 блок и 50% ефективност в атака). Над всички за Бешикташ за пореден път бе беларуската Марина Тумас с 15 точки (2 блока и 45% ефективност в атака). За домакините от Льо Кане сръбкинята Саня Бурсач (2 блока, 2 аса, 42% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) и Александра Юпитер (1 блок, 3 аса, 50% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 14 точки за победата.