Лудогорец разпиля поляци с отличен футбол (видео)

Отборът на Лудогорец изигра най-добрия си мач през зимната подготовка и разби с 3:0 полския Корона в първата си проверка в Испания. Христо Златински вкара в 23-ата минута след заучено положение, а Вирджил Мисиджан удвои в 59-ата. Жуниор Кишада оформи класическия резултат в 74-ата минута.

Българският тим показа отличен футбол и през двете полувремена, въпреки че игра с два различни състава. Сериозната преса и скоростните комбинации се оказаха неразгадаеми за 12-ия в първенството на Полша. Единственият неприятен за разградчани момент бе изгонването на Мисиджан в 70-ата минута заради спречкване със съперник.

Наставникът Стойчо Стоев заложи на Владислав Стоянов, Шоко Теро Мантула, Георги Терзиев, Йордан Минев, Фабио Ешпиньо, Христо Златински, Даниел Абало, Марселиньо, Михаил Александров и Роман Безяк в титулярния си състав. На почивката бяха направени девет промени.

Шампионите първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника, но полският страж улови удар на Абало в 6-ата минута. Малко след това Минев отправи неточен изстрел. В 17-ата минута българският тим бе много близо до първи гол. Александров бе оставен очи в очи с вратаря Косиоровски, но би в тялото му. Топката се върна в крилото, но вторият му изстрел мина над вратата.

Силната игра на Лудогорец продължи и съвсем заслужено "орлите" стигнаха до гол в 23-ата минута. Те разиграха заучено положение след изпълнение на корнер, Марселиньо подаде на Златински и националният полузащитник се разписа с удар от около 15 метра.

Разградчани продължиха да пресират много активно съперника пред собственото му наказателно поле и това доведе до куп грешки в полския отбор. При една от тях Ешпиньо бе близо до втори гол, но след негов изстрел топката излезе в аут.

Чак в 36-ата минута Ангиелски опита да затурдни Стоянов, но без успех. Шест минути по-късно Абало измъкна кълбото от защитник в жълто-червен екип, напредна сам срещу Косиоровски, но не можа да намери очертанията на вратата.

След почивката картината на терена не се промени. В 56-ата минута Мисиджан се включи на скорост и подаде към Жуниор Кишада, но бразилецът прати топката над вратата. Три минути по-късно футболистите на Лудогорец проведоха поредната си отлична атака на висока скорост, при която Ернандес и Кишада взаимодействаха и предоставиха кълбото на Мисиджан. Холандското крило преодоля полски бранител и стреля точно за 2:0.

След дълъг период без интересни събития на терена отново Мисиджан бе център на внимание в 70-ата минута. Звездата на "орлите" влезе в пререкание със съперник заради изършено нарушение, след което на терена настъпи сериозно меле. Играчите бяха разтървани, но реферът реши да потуши напрежението, показвайки червени картони на Мисиджан и Янота. Те обаче бяха заменени и двата тима продължиха с по 11 футболисти.

В 74-ата минута Кишада направи самостоятелен пробив и с отлично насочен изстрел от над 20 метра направи 3:0.

В края на мача силният вятър и дъжда попречиха на двата тима да доиграят срещата при нормални условия. Разградчани продължиха да владеят инициативата и не допуснаха опасност пред Стоянов. В последните секунди те можеха да вкарата и ново попадение, но страхотен шут на Димо Бакалов бе спасен.

ЛУДОГОРЕЦ - КОРОНА 3:0

1:0 Златински (23)
2:0 Мисиджан (59)
3:0 Кишада (74)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Шоко (46-Кайсара), Мантула, Терзиев (46-Моци), Минев (46-Витиня), Ешпиньо (46-Дяков), Златински (46-Бургзорг), Абало (46-Луму), Марселиньо (46-Ернандес), Александров (46-Мисиджан (73-Бакалов)), Безяк (46-Кишада)

КОРОНА: Косиоровски, Стано, Алдаш, Чебула, Яниец, Янота, Ленартовски, Желечки, Готебиевски, Тритко, Чижниченко (Малечки, Ангиелски, Трояновски)