Гол от засада съсече Лил в Ница (видео)

Отборът на Ница победи с 1:0 Лил в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на бившия играч на "кучетата" Матийо Бодмер секунди преди почивката. Халфът, който е ползван като защитник при "орлетата", засече ефектно с пета едно центриране на Кристиан Брюлс и ударът му изненада Винсент Ениеама, който не реагира по най-добрия начин. Повторенията обаче показаха, че Бодмер е в явна засада, но въпреки това голът бе зачетен.

През втората гостите се опитаха да стигнат поне до точка, но така и не съумяха да затруднят особено Давид Оспина. По този начин Лил вече пет мача няма победа в шампионата на Франция и е на път да изпусне третото място в подреждането. Играчите на Рене Жерар са с 41 точки, докато четвъртият Лил е само с точка по-малко. Ница пък вече диша много по-спокойно от 12-ото място с 30 точки и опасната зона е все по-далеч.