Манолев показа високата си класа и донесе успех на Литекс срещу Партизан (видео+галерия)

Националът Станислав Манолев показа, че не е загубил формата си и донесе престижен успех на Литекс срещу Партизан. "Оранжевите" победиха шампиона на Сърбия с 3:2, а игралият 45 минути състезател вкара два гола. Момчил Цветанов се разписа в 29-ата минута. Лука възстанови равенството в 54-ата минута. Манолев отново изведе "оранжевите" напред в 61-ата минута, а в 70-ата отбеляза още един гол. Резервата Малбашич намали в 80-ата минута.

Проверката бе първа за лидера в "А" група по време на лагера в Турция. Ловчанлии успяха да победят днешния си съперник от третия опит. В предишните им срещи сърбите имаха един триумф с 3:2, а веднъж срещата им приключи 1:1.

От новите попълнения като титуляри започнаха Пламен Николов, Иван Горанов и Данило Асприля. След почивката на терена се появи и Манолев, който все още поддържа форма с ловешкия тим. Националът Николай Бодуров пък се завърна в състава, след като през есента бе изваден от отбора заради неспазване на дисциплината.

Тимът от Белград заложи на два състава. Титулярната единайсеторка игра до 65-ата минута, а след това наведнъж влязоха 11 други футболисти.

Сръбският шампион можеше да излезе напред в резултата още в 4-ата минута, но изстрел на Саша Илич от фаул разтресе напречната греда. Малко след това Момчил Цветанов опита да изненада вратаря на Партизан Лукач с удар извън наказателното поле, но защитник подложи крак и топката излезе в ъглов удар. В следващата атака нов шут на Цветанов бе блокиран, а след изпълнението на корнера Васил Божиков не бе точен.

Натискът на "оранжевите" продължи и в 9-ата минута Мирослав Манолов бе изпуснат от отбраната в черно, ударът му бе избит от Лукач. В 23-ата минута отново Цветанов се оказа на върха на "оранжевата" атака, но стреля високо в аут.

Ловчанлии продължиха да са по-добрият отбор на терена и заслужено излязоха напред в резултата в 29-ата минута. Джазула овладя топката в средата на терена и пусна в перспектива към Асприля. Колумбийското крило напредна мощно и стреля по земя, сръбският страж изби, но Цветанов бе на точното място и от два метра с глава се разписа за 1:0.

Чак в 35-ата минута играчите на Партизан създадоха нова опасност пред Евгени Александров. Скулетич се отскубна от защитата и стреля силно, но вратарят на Литекс спаси. Минути преди края на първата част Обрадович бе изпуснат от бранителите на Литекс и нанесе удар с глава, но прати кълбото над вратата.

Футболистите на Златомир Загорчич стартираха по-активно след почивката и скоро след подновяването на играта можеха да вкарат втори гол, но отправената от Мирослав Манолов топка бе отразена от Лукач. В 54-ата минута обаче Александров и Божиков допуснаха груба грешка, след като не се разбраха кой да играе с кълбото при центриране отляво и това позволи на Лука да изравни на празна врата.

Седем минути по-късно националът Манолев демонстрира високата си класа. Той получи подаване в половината на сърбите, направи самостоятелен пробив и с плътен удар по земя вкара второто попадение за "оранжевите" в срещата.

В 70-ата минута бившият футболист на ПСВ Айндховен, който в момента е свободен агент, бе намерен на около 30-ина метра от вратата на Партизан, овладя спокойно и с премерен изстрел направи 3:1. Резервният страж на сърбите обаче носи голяма вина за гола, тъй като можеше да се намеси много по-адекватно.

В следващите минути последва отпускане в редиците на българския тим и играчите на сръбския първенец се възползваха. В 80-ата минута Малбашич стреля от над 25 метра и изненада неподгответния Александров. Силите на футболистите в черно не стигнаха за нещо повече и те записаха трето поредно поражение от български съперник. През лятото родният шампион Лудогорец триумфира два пъти в третия предварителен кръг на Шампионската лига - 2:1 в Разград и 1:0 в Белград.

ЛИТЕКС - ПАРТИЗАН 3:2
1:0 Цветанов (29)