Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Леванте спря добрата серия на Севиля с обрат на "Писхуан"

Отборът на Леванте измъкна ценна победа в гостуването си на Севиля от 21-ия кръг на Примера дивисион. Гостите спечелиха с 3:2 на "Рамон Санчес Нисхуан", въпреки че на два пъти изоставаха в резултата, но не се предадоха и стигнаха до пълен обрат. Така валенсианци спряха серията от 8 мача без загуба на своя съперник.

Срещата започна добре за Севиля като в 26-ата минута Хорхе Андухар - Коке с много техничен прехвърлящ удар прати топката във вратата на противника за 1:0. Гостите обаче успяха бързо да се върнат в мача, като в 30-ата минута си спечелиха дузпа, а Давид Барал бе точен от бялата точка.

Последва натиск на Севиля в началото на втората част и в 56-ата минута и домакините получиха дузпа, но Иван Ракитич пропусна от бялата точка. След това вратарят Кейлор Навас направи още няколко прекрасни спасявания след изстрели на Ракитич, но в 69-ата минута хърватинът все пак успя да порази вратата с удар от малък ъгъл и доведе нещата до 2:1.

Леванте обаче отново не се стресна от това развитие и само две минути по-късно Лукас Винтра с глава възстанови равенството. Това обаче не бе всичко и в 75-ата минута валенсианци стигнаха и до пълен обрат. Вратарят на Севиля бе затруднен при един изстрел към вратата и подари топката на Симао Мета Жуниор, който от близо направи резултата 2:3.

В последните минути пък и двата отбора завършиха мача с по 10 души на терена, като първо Николаос Карабеяс бе изгонен от игра, а веднага след това и Хайро Сампейро от домакините видя червения цвят в ръката на съдията.

Така Леванте взе ценна победа и събра актив от 27 точки, като заема 8-ото място в класирането. Севиля пък е на 7-ата позиция с 31 точки на сметката си.