Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 0:0

Христина Русева и Модена повалиха шампионките от Пиаченца с 3:1

Италианският Лиу Джо Волей (Модена) с Христина Русева повали шампионките от Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) като гост в мач от 11-ти кръг на Серия А1. Отборът на българската нападателка спечели с 3:1 (27:29, 25:21, 25:19, 25:22) за 1 час и 51 минути.  Това бе първа домакинска загуба за водения от Джовани Капрара тим от Пиаченца.

Топ реализатор на двубоя стана хърватката Саманта Фабрис от тима на Лиу Джо Волей, след като тя заби 22 точки (2 блокади, 56 % в нападение). 20 добави белгийската й съотборничка Елен Русо (1 блокада, 43 % в атака), а с 19 остана звездата на тима Франческа Пичинини (1 ас, 1 блокада, 49 % в атака). Христина Русева бе в титулярния състав и игра през цялото време, като направи 2 точки (1 блокада, 25 % в нападение).

За домакините от Пиаченца белгийката Лизе Ван Хеке записа 20 точки (1 блокада, 40 % в нападение).

Така благодарение на третата си поредна победа Лиу Джо Волей скъси дистанцията от върха само на две точки. В момента Хриси Русева и съотборничките са на второ място с 22 точки, на две зад лидера - есенния първенец Ребеки Нордмеканика (Пиаченца).

След изиграването на първия полусезон в първенството, станаха ясни и четвъртфиналните двойки в турнира за Купата на Италия, като Лиу Джо Волей ще гостува на Поми (Казалмаджоре) на 26 януари, а три дни по-късно е реваншът в Модена.