Интер потъна в локвите на "Луиджи Ферарис" (видео)

Тимът на Дженоа победи с 1:0 Интер като домакин в мач от 20-ия кръг на Серия "А". "Грифоните" на Джан Пиеро Гасперини, който за кратко през 2011 година бе начело на "нерадзурите" от Милано, излъгаха съперника си с късен гол в 83-ата минута на Лука Антонели. Мачът се игра под проливен дъжд на много тежък терен на стадион "Луиджи Ферарис". Локви затрудняваха действията на футболистите на двата тима, но въпреки това срещата предложи на зрителите доста интересни моменти и пред двете врати.

В 10-ата минута Интер пропусна отличен шанс да поведе в резултата. Десният бек Джонатан получи извеждащ пас от Естебан Камбиасо и нахлу в наказателното поле на "грифоните". Бразилецът стреля, но вратарят Матия Перин изби в корнер.

В 16-ата минута вратарят Перин с лош пас подари токката на Родриго Паласио, но аржентинският нападател стреля неточно. Две минути по-късно нов много изгоден шанс за гол се откри пред Джонатан, но бразилецът пак не успя да изпрати топката в мрежата, след като получи хубав пас от аржентинския ветеран Диего Милито.

В 21-ата минута в състава на Интер бе извършена смяна - Матео Ковачич смени получилия травма Рики Алварес. В 24-ата минута "нерадзурите" пропиляха нова прекрасна възможност за гол. Паласио открадна топката след лош пас на Айзък Кофи в средата на терена, аржентинецът напредна в половината на домакините и стреля по земя по диагонала, но кълбото мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Перин.

В 27-ата минута Дженоа пропусна най-добрия си шанс за гол от началото на срещата. Джонатан се размина с топката и тя попадна в Стефано Стураро, който стреля, но не затрудни словенския страж Самир Ханданович. В 39-ата минута пък защитникът Джовани Маркезе пропусна да изведе Дженоа напред в резултата с глава.

Секунди след началото на второто полувреме пред Паласио се откри златен шанс за гол. Той получи топката в наказателното поле на Дженоа, но стреля неточно отблизо. В 50-ата минута Алберто Джилардино се засуети в наказателното поле на миланци и не успя да нанесе удар, пропускайки изгоден шанс за гол за "грифоните". Минута по-късно се стигна до разбъркване пред вратата на Интер, но нямаше играч на генуезци, който да изпрати топката в мрежата.

В 60-ата минута Джилардино успя да засече центриране отдясно пред вратата на Ханданович, но ударът му бе твърде слаб. В 64-ата минута Йоанис Фетфацидис отправи много хубав и опасен шут с левия крак, който принуди Ханданович да избие топката в ъглов удар. Секунди след това пак Фетфацидис този път не успя да стреля добре отблизо и резултатът 0:0 остана непроменен. В 67-ата минута Интер не успя да вкара гол при разбъркване пред вратата на Дженоа, а минута по-късно "грифоните" пропуснаха нова добра възможност да излязат напред в резултата.

В 80-ата минута Интер можеше да изтръгне победата. Милито получи топката в наказателното поле и отлично потърси с пас Камбиасо, но той не успя да я насочи добре. Веднага след това обаче Паласио нанесе удар, но Перин направи решаващо спасяване. Две минути по-късно пък Дженоа пропиля великолепен шанс за гол, след като Джилардино не успя да се разпише отблизо.

Настоятелността на "грифоните" все пак даде резултат веднага след изпълнението на корнера след удара на Джилардино. Левият бек Лука Антонели с глава изпрати топката в мрежата зад Ханданович. Минута преди края гостите имаха шанс да изравнят резултата, но това не се получи и Дженоа грабна трите точки.

"Нерадзурите" заемат пето място в класирането с 32 точки - на 8 зад четвъртия Фиорентина и на цели 11 зад третия Наполи. Дженоа пък се намира на 10-а позиция с 26 точки.