Спорна дузпа помогна на Елче срещу Райо Валекано (видео)

След пет поредни мача без победа Елче извоюва трите точки, след като пребори Райо Валекано с 2:0 в среща от 20-ия кръг на Примера. Точни за домакините бяха капитанът Еду Албакар от дузпа в 19-ата минута и Хавиер Маркес в 79-ата минута. Ключова за мача се оказа ситуацията с наказателния удар. Тогава реферът Перес Монтеро прецени, че Раул Баена е извършил нарушение и освен че посочи бялата точка, вдигна и червен картон на футболиста на гостите. От повторенията обаче е трудно да се каже със сигурност, че отсъждането на съдията е правилно.

Останали с човек по-малко на терена, "пчеличките" не успяха да се противопоставят на своя съперник. Играчите на Елче пропуснаха редица положения, като и вратарят Рубен Мартинес пазеше добре. В 79-ата минута обаче грешка в отбраната на Райо позволи на Хавиер Маркес да реши всичко с попадението си за 2:0.

Така новаците се отдалечиха на 5 точки от зоната на изпадащите, където обаче си остава отборът от мадридското предградие.