"Светците" пропиляха аванс от два гола срещу Съндърланд и изпуснаха победата (видео)

Отборът на Саутхамптън, който преживя известни сътресения през седмицата, след като Никола Кортезе подаде оставка, пропусна да победи Съндърланд, завършвайки 2:2 с "черните котки" на "Стейдиъм ъф Лaйт". "Светците" пропиляха аванс от два гола - Джей Родригес (4') и Деян Ловрен (31') материализираха по-добрата игра на гостите преди почивката, а Фабио Борини (32') успя да върне едно попадение. През второ полувреме Адам Джонсън донесе точката на "черните котки".

Още в 4-ата минута Джей Родригес изведе "светците" напред. Шнайдерлин свали с глава към нападателя, който показа добър контрол при овладяването на топката и със страхотен удар от границата на наказателното поле даде заслужен аванс на гостите. В 31-ата минута Деян Ловрен засече акробатично от въздуха центриране на Стивън Дейвис  от ъглов удар - 0:2. Само минута по-късно Фабио Борини върна Съндърланд в мача. Преотстъпеният от Ливърпул нападател получи дълго подаване от Адам Джонсън, овладя добре и с удар в далечния ъгъл намали преднината на Саутхамптън.

След почивката домакините заиграха по-активно. Първо Борини се разписа, но попадението правилно бе отменено заради засада. В 71-ата минута Адам Джонсън изравни, след като стреля от малък ъгъл с левия крак, а Артур Боруц се намеси лошо на вратата - 2:2.

Саутхамптън остава на девето място с 31 точки, докато Съндърланд се изкачи с една позиция, но все още е в зоната на изпадащите. "Черните котки" са 18-и с актив от 18 точки.