Локо (Баку) на Мария Филипова загуби първия 1/4-финал за Купата на CEV

Българското либеро Мария Филипова и нейният Локомотив (Баку) загубиха първия си мач от 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир – за Купата на CEV. Волейболистките на Локомотив паднаха като гости на полския Полски Цукиер Факро (Мужина) с 0:3 (15:25, 23:25, 24:26) в първата среща от 1/4-финалите, играна тази вечер пред едва малко повече от 500 зрители в залата в Мужина.

Мачът-реванш е следващия четвъртък (23 януари) от 16,00 часа българско време в Баку. Филипова и съотборничките й трябва да търсят победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. При нов успех за Мужина пък, полският тим ще се класира за т.нар. "Чалъндж" кръг на турнира.

Мария Филипова игра стабилно цял мач за своя тим и завърши с 50% позитивно и 43% перфектно посрещане. Най-резултатни за Локомотив пък станаха американката Алексис Краймс (5 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) и хърватката Катарина Барун (26% ефективност в атака) съответно с 11 и 10 точки. За тима на Мужина над всички бе Александра Ягиело с 15 точки (1 блок, 2 аса, 36% ефективност в атака, 48% позитивно и 33% перфектно посрещане) за победата.
МУЖИНА: Каролина Рожичка 9, Магдалена Мажурек 3, Силвия Войчиеска 9, Юстина Сосновска 10, Наталия Курниковска 8, Александра Ягиело 15 - Паулина Май-либеро (Емилия Муха)
Старши-треньор: Богдан Сервински
ЛОКОМОТИВ: Са Ни Ким, Валдоне Петраускайте 3, Алексис Краймс 11, Лорън Джибмайър 7, Катарина Барун 10, Александра Самойлова 5 - МАРИЯ ФИЛИПОВА-либеро (Тереза Роси 7, Милена Радечка 1)
Старши-треньор: Клаудио Сезар Куельо.