ФА Къп: Блекбърн не се даде на страшилището Ман Сити (видео)

Един от основните фаворити за титлата в Премиър лийг - Манчестър Сити, не успя да се справи с намиращия се на десето място в Чемпиъншип отбор на Блекбърн, като двубоят от третия кръг на ФА Къп завърши при резултат 1:1. Така двата тима ще трябва да преиграват своя сблъсък, този път на "Етихад". Алваро Негредо изведе "гражданите" напред с добавеното време на първата част, но след почивката Скот Дан (55') се възползва от грешка на Костел Пантилимон и изравни. До края Негредо и Навас пропуснаха да донесат победата на "гражданите", които завършиха двубоя с 10 човека.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини бе направил седем промени в своя състав, като Пантилимон, Давид Силва, Алваро Негредо и Един Джеко започнаха като титуляри. Пол Робинсън се завърна на вратата на Блекбърн след близо година отсъствие и се отчете с няколко много важни намеси. Изненадващо голмайсторът на Роувърс Джордан Роудс бе оставен на резервната скамейка за началото.

Гостите владееха повече топката, но не създаваха много голови опасности пред вратата на Робинсън преди почивката. Най-доброто положение бе в 35-ата минута, когато Боята проби добре и центрира към Силва, но испанецът стреля над вратата. В добавеното време Негредо все пак изведе "гражданите" напред. Давид Силва изпълни корнер, Джеко продължи с глава към далечната греда, където Негредо засече отблизо.

Десет минути след подновяването на играта Скот Дан изравни. Руди Жестед засече с глава центриране от ъглов удар, а Пантилимон се намеси лошо и от два метра Дан прати топката в мрежата зад него - 1:1.

В 64-ата  минута Негредо пропусна страхотна възможност отново да изведе гостите напред. Пол Робинсън спаси силен изстрел на Един Джеко, а крилото опита да направи добавка с глава, но прати топката встрани от вратата. В 77-ата минута Робинсън изби и удар на Навас, който минути след топва пропусна нова възможност, стреляйки неточно.

Пет минути преди края Манчестър Сити остана с 10 човека след глупаво нарушение на Боята, който получи втори жълт картон.

БЛЕКБЪРН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1

0:1 Негредо (45')
1:1 Скот Дан (55')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!