Еспаньол подчини Валядолид (видео)

Отборът на Еспаньол надигра с 4:2 като домакин Валядолид в среща от 17-ия кръг на испанското първенство. Каталунците поведоха с 4:0 преди гостите да върнат две попадения и да направят поражението си малко по-почетно. Серхио Гарсия откри резултата в 5-ата минута от дузпа, Кристиан Стуани бе точен за 2:0 в 37-ата, а след почивката Виктор Санчес (68) и отново Стуани (70) направиха аванса на "папагалчетата" в резултата убийствен. В 75-ата минута Хави Гера намали на 1:4, а втория гол за гостите вкара Виктор Перес минута преди края.

След тази победа Еспаньол заема девето място в класирането с 22 точки. Валядолид е 17-и с 15 точки.