Атлетик (Билбао) разби Селта и е на 1/8-финал за Купата на Испания

Отборът на Атлетик (Билбао) стана последният участник класирал се на 1/8-финала. Баските постигнаха ценен успех с 4:0 в реванша срещу Селта и след загубата в първата среща с 0:1, тази победа се оказа решителна за класирането им напред.

Домакините на "Аноета" откриха резултата още в 21-ата минута чрез Икер Муниаин, а Маркел Сусаета удвои в 44-ата минута. В 53-ата минута Селта остана и с човек по-малко на терена след като Уго Майо видя червения картон в ръцете на съдията. В 80-ата минута пък отново Муниаин доведе нещата до класическото 3:0, с което окончателно уби интригата в мача. В 86-ата минута пък Ариц Адуриц оформи крайното 4:0.

Така Атлетик продължава напред в турнира, а на 1/8-финал ще трябва да се изправи срещу тима на Бетис.