Хави Гера носи победа на Валядолид (видео)

С хеттрик на Хави Гера Валядолид се наложи с 3:0 над Селта в последния мач от 16-я кръг в Примера дивисион. Това бе първа победа на Валядолид от почти два месеца насам и първи домакински успех от август досега. Благодарение на спечелените три точки Валядолид излезе от зоната на изпадащите, като се изравни със Селта. Двата тима имат по 15 точки и заемат съответно 15-а и 16-а позиция.

Двата тима играха цял час, преди да си отбележат гол, но изгонването на нападателя на Селта Шарлиз в 56-ата минута наклони везните в полза на домакините. В 60-ата минута Гера отбеляза първия си гол. Той удвои седем минути по-късно, а в 87-та минута оформи и своя хеттрик.