Фиорентина разби опашкар (видео)

Отборът на Фиорентина спечели убедително с 3:0 над гостуващия Болоня в среща от 16-ия кръг на Серия "А", играна на "Артемио Франки" във Флоренция. Йосип Иличич (13), Борха Валеро (29) и Джузепе Роси (64) зарадваха трибуните и временно качиха "виолетовите" на четвърто място.

Домакините съумяха да отбележат в 13-ата минута след грешка при изнасянето на топката. Рене Кърхин загуби от Джузепе Роси, италианският национал асистира на Йосип Иличич, който излъга Джанлука Курчи. В 17-ата Хуан Куадрадо изпусна добра възможност да се възползва от слабата игра в защита на гостите. В 29-ата Борха Валеро удвои резултата. Испанският национал овладя пас на Роси и с прекрасен удар в далечния ъгъл матира Курчи - 2:0.

В 64-ата Борха Валера даде поредния си брилянтен пас и асистира на Джузепе Роси, който заби 13-ия си шампионатен гол за сезона. В 66-ата съдията Русо пощади Алесандро Диаманти и не ми извади втори жълт картон след нарушение срещу бившия реализатор на Виляреал. Гостите нямаха сили, а и воля да се опълчат на амбицирания си съперник. В 78-ата Диаманти пропусна да вкара почетен гол.

Това беше девета победа за възпитаниците на Винченцо Монтела. Болоня записа осма загуба и е на предпоследната 19-а позиция.

Снимки: Getty Images/Guliver