Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Две изпълнения на дузпа и 0:0 на "Медитеранео"

Отборите на Алмерия и Еспаньол направиха 0:0 в обедна среща от 16-ия кръг на Примера, играна на "Медитеранео". Южняците изпуснаха дузпа в средата на първото полувреме. Верса вкара топката в мрежата при първото изпълнение, но съдията го задължи да повтори дузпата заради навлизане на футболист в наказателното поле. В крайна сметка "седмицата" изпусна, а двубоят не беше оцветен с голове.

Гостите от Барселона започнаха силно. В петата минута Джон Кордоба удари греда след майсторско изпълнение срещу вратарят Естебан Суарес Андраде. В осмата стражът ветеран се намеси след шут на Серхио Гарсия. В 13-ата Оскар Диас беше на сантиметри от голово засичане след центриране на Нелсон.

В 20-ата минута Сусо беше съборен от Габриел Торже в наказателното поле. Хосе Рабаско - Верса отбеляза от бялата точка, но съдията Дел Серо Гранде настоя дузпата да се изпълни още веднъж, тъй като футболист на андалусците навлязъл в наказателното поле преди удара. При повторното изпълнение Верса прати топката над гредата. В 30-ата наставникът на домакините Франсиско Родригес беше изгонен за напускане на зоната си. Видеоповторенията показаха, че специалистът е бил провокиран от скамейката на "папагалчетата".

През второто полувреме игровото темпо се възстанови, но гол така и не падна. В 53-ата Кико Касийя се намеси след хубаво центриране на Сусо. В 58-ата Серхио Гарсия изпусна от добра позиция. В 69-ата Мануел Лансароте завъртя по прекрасен начин топката от фаул и тя прелетя близо до сглобката. В 87-ата Алейкс Видал стреля неточно и слабо в един от последните опити за гол. В 93-ата нападателят на "бяло-сините" Тиеви Бифума изпусна кристална ситуация за гол, след като не вкара от малкото наказателно поле.

Алмерийци се измъкнаха с голова разлика от зоната на изпадащите. Каталунците са на 12-а позиция.

Снимка: Getty Images/Guliver