Край на кошмара на Ница

Отборът на Ница сложи край на негативната си серия от седем поредни загуби във френския шампионат. "Орлетата" победиха с 1:0 Сошо в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Ерик Ботеак в средата на първата част. Крилото получи топката в наказателното поле и с акробатичен удар реализира.

Домакините бяха крайно амбицирани да сложат край на черната си серия и не изпуснаха успеха до края на срещата. Другата добра новина за тима е завръщането на титулярния вратар Давид Оспина под рамката на вратата след месец и половина отсъствие. Победата прати Ница на 15-о място с 20 точки - вече на девет от опасната зона. Не така стоят нещата за Сошо, който остава твърдо на дъното с едва осем точки, което е на още толкова от спасението.

Реймс за пореден път през този сезон успя да се спаси с в гол в последната минута. Днес играчите на Юбер Фурние се добраха до точката в мъглата в Анеси при гостуването си на Евиан Тонон-Гайяр. В 90-ата минута Флойд Айте изравни за 1:1, а преди това Джонатан Менса бе открил за домакините. Реймс е девети с 26 точки, докато Евиан 16-и с 20.

Приятната изненада на шампионата Нант загуби с 1:2 от Тулуза като домакин. Етиен Дидо и Жан-Даниел Акапа Акпро дадоха преднина на "виолетовите", а Папи Джилабоджи намали за "канарчетата" в края на мача. Въпреки загубата Нант запазва четвъртото си място с актив от 29 точки. Тулуза пък вече е десети с 24.

Лориен записа пета поредна победа, след като се наложи с 2:1 при визитата си на Аячо. Венсан Абубакар показа, че се намира в отлична форма и откри в средата на първата част, но Салим Араш изравни скоро. Победното попадение падна 20 минути преди края и бе дело на резервата Жереми Алиадиер. Поредната победа прати Лориен на осмо място с 26 точки, докато Аячо продължава да боксува в опасната зона с едва девет точки.